Kuninkuusraviet iltajuhlien esiintyjät selvillä – lipunmyynti aukeaa
Iltajuhlat järjestetään raviradalla, mikä voi vähentää osaksi ravivieraiden kulkemista.
Kuninkuusravien lipunmyynti on käynnissä ja täydentyy nyt iltajuhlien lipuilla. Kuva: kuninkuusravitForssan Kuninkuusravien viralliset iltajuhlat järjestetään sekä perjantaina että lauantaina Pilvenmäellä alueella, joka rakennetaan erikseen ravien tapahtuma-alueen viereen.
"Iltajuhla-alue avautuu ja on suunniteltu niin, että alueelta ei ravien päätyttyä tarvitse poistua ollenkaan ennen iltaa ja yötä. Haluamme iltajuhlan olevan kuninkuusraviväen viihtyisä kohtaamispaikka, jossa voi myös juhlia villisti pikkutunneille asti", perustelee tiedotteessa Pilvenmäen toiminnanjohtaja Elina Hirvonen.
Iltajuhlan alueelle tulee erillinen VIP-alue
Perjantaina 29.7. iltajuhlassa esiintyvät Forssan Kuninkuusravien tunnusbiisin levyttänyt Jonna Tervomaa ja Ressu Redford. Lauantaina kuullaan Kirkan kappaleita Tribute-show´ssa, jossa on mukana suosikkilaulajan taitava sisar Muska Babitzin. Myös Laura Voutilainen ja Neljä Ruusua vetävät keikan lauantaina.
Molempina iltoina esiintyvät myös cover-musiikkia esittävät ABGB ja Joku Paikallinen Bändi.
Lipunmyynti iltajuhliin avautuu torstaina kello 15 Ticketmasterilla.
Artikkelin aiheet- Osaston luetuimmat

